Mosaiikplaadid

Mosaiikplaatideks loetakse plaate kuni mõõduni 10x10 cm ka. Mosaiikplaadid võivad olla klaasmosaiigid, keraamilised mosaiigid või looduskivist. Ilusa tulemuse loob looduskivi ja klaasi kombinatsioon. Kuna mosaiikplaatide tükid võivad olla päris väikesed siis paigaldamise lihtsustamiseks on väikesed tükid kleebitud võrgule või ühendatud omavahel silikooni abil. Basseinidesse soovitatakse kasutada selliseid mosaiikplaate, mille pealispinnale on paigaldamise lihtsustamiseks kleebitud paber ja mis hiljem veega eemaldatakse. Seda tehakse hügieenikaalutlustel, basseinis ei tohiks segu ja plaadi vahele võrku jääda ja mosaiik peaks kinnituma otse segule.
Klaas- ja looduskivist mosaiike tuleks paigaldada valge plaatimisseguga. Halli värvi plaatimissegu võib läbi klaasmosaiigi läbi kumada. Looduskivist mosaiikide vuukimisel tuleks jälgida, et vuugisegu sobiks looduskivile. Liiga tugeva värvipigmendiga vuugisegu imendub plaadi pooridesse ning rikub pinna. Looduskivist mosaiikplaadid tuleks peale vuukimist looduskivi kaitsevahendiga impregneerida. Impregneerimine sulgeb plaadi poorid ja muudab nende puhastamise ja puhtana hoidmise lihtsamaks.
Mosaiikplaate saab kasutada nii seintel kui ka põrandatel. Lisaks on võimalik mosaiikplaatidest lõigata ribasid, mida saab kasutada portedena.
Mosaiikplaadid muudavad erinevad ruumid omanäoliseks, nad ilmestavad interjööre ning nende abil saab luua ainulaadseid ja kordumatuid disainilahendusi.

Mosaiik


SOODSAD HINNADSUURED KOGUSED


KIIRED TARNED